Софітами в архітектурі (від італ. soffito – стеля) називають панелі для обшивки різноманітних горизонтальних поверхонь звернених донизу, таких як звіси, карнизи, стелі у відкритих приміщеннях і т. д. Софіти – це нове слово в будівельній справі.

Основною відмінністю софітів від інших видів декоративних панелей для облицювання звисів даху є те, що вони перфоровані. Що дозволяє повітрю вільно циркулювати під ними. Є три типи софітів: центрально перфорований і повністю перфорований. Завдяки провітрювання, матеріал даху не страждає від вогкості і не пліснявіє.

сайдинг софіти

Софіт – це панель з пластику, міді або алюмінію з полімерним покриттям, яка кріпиться на напрямних до стелі і надає йому гарний естетичний вигляд. Всі панелі стикуються один з одним замковим з’єднанням, що дозволяє приховати їх кріплення. А легкість їх монтажу підкуповує навіть самих недосвідчених будівельників.

Софіт, як правило, має білий і коричневий колір, такі кольори обумовлені тим, що вони універсальні, і відмінно підходять для обшивки покрівлі будь-якого кольору, під різні кольори фасадів будівель. Існують софіти і інших кольорів: рожевий, персиковий… але вони використовуються набагато рідше.

sofitu

Слід сказати, що софіти призначені для підшивки тільки звисів покрівлі, і їх не можна використовувати для обшивки фасадів сайдингом, так як вони для цього не призначені і схильні до вигорання кольору.

Переваги використання софітів в будівництві:

 • механічна міцність софіта (стійкість до ударів і пошкоджень, а також до впливу атмосферних явищ забезпечує збереження зовнішнього вигляду протягом усього терміну служби. Софіти не вигорають і не змінюють колір при дії прямих сонячних променів і вологи, і будівля довго виглядає як нове)
 • універсальність софітів (завдяки широкій колірній гамі софіти можна поєднувати з будь-якими типами покрівельних та оздоблювальних матеріалів, що дозволяє не обмежувати політ фантазії дизайнера)
 • легкий і зручний монтаж (монтаж можна проводити в будь-який час року, швидко і легко)
 • біологічна стійкість (на відміну від дерев’яних облицювальних матеріалів, жоден тип софітів не пліснявіє і не вражається грибком)
 • екологічна і пожежна безпека (всі види матеріалів, з яких виготовлені софіти, і незаймисті нетоксичні, що дозволяє використовувати їх в спеціальному будівництві з підвищеними вимогами до пожежної безпеки і стійкості до агресивних середовищ)
 • простота догляду (софіти не потребують фарбування та оновлення в перебігу всього терміну експлуатації, а для відновлення зовнішнього вигляду потрібно всього лише іноді мити водою з миючим засобом)
 • бездоганний зовнішній вигляд (під софітами можна приховати всю проводку, повітроводи та комунікації, а завдяки замкового з’єднання, залишаються прихованими також кріплення панелей і комплектуючих фасаду)
 • широкий температурний діапазон (софіти не кородують і не лопаються під впливом температури від -50 до +90С)
 • невелику вагу (невелика вага софітів важливий при оновленні застарілих будівель, фасади яких можуть бути розраховані на навантаження, неминучу при їх облицюванні традиційними матеріалами)

Технічні характеристики софітів:

 • Софіт Royal Europa: довжина – 3660 мм, ширина – 340 мм, кількість в уп. – 16 шт
 • Софіт Boryszew: довжина – 3390 мм, ширина – 306 мм, кількість в уп. – 18 шт
 • Софіт Docke: довжина 3050 мм, ширина: 305 мм, кількість в уп. – 16 шт
Замовити сайдинг софіти!

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)
Сподобався матеріал? Будь ласка, оцініть його і поділіться в соціальних мережах!